Po weekendzie spędzonym z rodzinami goszczącymi, w poniedziałek rano powitaliśmy uczniów z Barcelony w szkole. Po krótkim powitaniu uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i rozpoczęli zajęcia. Pierwsze zajęcia, które się odbyły to ‘przełamanie lodów’ z anglistkami, p. Dylewską i p. Walkiewicz Carboni, które pozwoliły lepiej się poznać. Po nich nastąpił spacer po szkole, uczniowie pokazali nie tylko sale lekcyjne, ale też bibliotekę, hol, gabinety dyrekcji i specjalistów, a także inne miejsca. Po obejrzeniu szkoły uczniowie wrócili na lekcje muzyki z p. Piotrowskim oraz języka angielskiego z p. Kaletą, gdzie uczyli się tworzyć niecodzienne dźwięki, a także skupili się na wspólnych wartościach. Zjedli obiad w szkolnej stołówce, po czym wyszli do miasta szlakiem symboli przemysłowych. Zadaniem naszych uczniów było pokazać część historii miasta, a gości – uwiecznić wybrane miejsca na fotografiach. Podczas spaceru wyszło piękne słońce, więc mimo mrozu nasze miasto pokazało się od najlepszej strony!

9 lutego uczniowie w ramach projektu Erasmus+ wspólnie z gośćmi z Barcelony uczestniczyli w przejściu Szlaku Przemysłowego Radomia. Wydarzenie stanowiło przykład realizacji idei programu Erasmus+, promującego współpracę międzynarodową, dialog międzykulturowy oraz uczenie się poprzez bezpośrednie doświadczenie. Spacer był nie tylko atrakcyjną formą zwiedzania, lecz także żywą lekcją historii, okazją do rozwijania kompetencji językowych i społecznych oraz ważnym krokiem w budowaniu wzajemnego zrozumienia i poczucia wspólnej europejskiej tożsamości.

W bieżącym tygodniu nasza szkoła gości grupę uczniów ze szkoły partnerskiej w Barcelonie. Jest to już kolejny projekt Erasmus+, w którym współpracujemy z tym partnerem, tym razem odwiedziła nas rekordowo duża grupa, aż 21 uczniów oraz 3 nauczycieli. Przed nami wiele bardzo ciekawych aktywności!

Pani Iwona Wilk, nauczycielka języka angielskiego wzięła udział w tygodniowym szkoleniu zatytułowanym ‘Designing Inclusive Learning Environments to Support All Students’. Szkolenie odbyło się w Atenach i było częścią projektu Erasmus+ realizowanego przez naszą szkołę w ramach Akredytacji. Była to okazja do spotkania i wymiany doświadczeń z nauczycielkami z Portugalii, Estonii, Niemiec, Francji, Węgier i Cypru. Porównywano systemy edukacyjne poszczególnych krajów, doświadczenia związane z edukacją uczniów ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, sposób reagowania na pojawiające się problemy. Pracowano w odniesieniu do tzw. Index of Inclusion, który zbiera w sobie zbiór rozwiązań dostosowanych dla wszystkich. Szkoleniu merytorycznemu towarzyszyły zajęcia promujące wykorzystanie AI w edukacji, uczestnicy dowiedzieli się jak pracować w oparciu o Universal Design for Education oraz jak skutecznie wykorzystywać prompts library for education.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem