W latach 2004-2007 w naszej szkole był realizowany projekt Socrates-Comenius

„Wędrówka w XXI wiek poprzez mity, podania, baśnie i legendy”.

Projekt był finansowany ze środków Unii Europejskiej. Nasza szkoła była koordynatorem projektu, a partnerami były szkoły z Cypru, Bułgarii i Litwy.

Głównym celem projektu było poszerzenie wiedzy na temat mitów, podań, legend i baśni z najbliższej okolicy, kraju, Europy i określenie ich związków ze współczesnym, nowoczesnym światem. Uczestnicy projektu stworzyli katalog najciekawszych, najpiękniejszych utworów, odwiedzili miejsca z mitów, legend, baśni i podań, sprawdzili jak wyglądają one współcześnie, promowali przez wszystkie działania edukację interkulturową.

Poznali świat legend, podań, baśni i mitów, w którym królują wspólne, pozytywne wartości, określili specyfikę swoich krajów i cechy łączące, wspólne dla Europy.

Najważniejszym elementem projektu była międzynarodowa współpraca, podczas której nasi uczniowie, a także nauczyciele mieli możliwość poznania swoich partnerów, wspólnej pracy nad legendami i baśniami, poznania wzajemnie swoich kultur i krajów. W każdym z trzech lat projektu organizowaliśmy wizytę partnerów w naszej szkole, a także wyjeżdżaliśmy do szkół partnerskich.

PC070035 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem