W dniach 03-04.06.2024r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja pierwszej pomocy dla uczniów klas czwartych. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz rozwijanie ich umiejętności praktycznych w sytuacjach awaryjnych. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję nauczyć się, jak reagować w nagłych wypadkach, jak prawidłowo wezwać pomoc oraz jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia obejmowały zarówno część teoretyczną, jak i praktyczne ćwiczenia, co pozwoliło dzieciom zdobyć niezbędną wiedzę oraz umiejętności.  Dzięki obecności fantomów do nauki RKO uczniowie mogli w praktyce przećwiczyć zdobyte umiejętności. Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem i chęcią do nauki, co bardzo nas cieszy. Serdecznie dziękujemy mł. asp. Wurman Grzegorzowi z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu  za przeprowadzenie zajęć i podzielenie się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z naszymi uczniami. Jesteśmy przekonani, że zdobyte umiejętności będą dla nich nieocenione w przyszłości. Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do dalszego pogłębiania wiedzy na temat pierwszej pomocy oraz dbania o bezpieczeństwo swoje i innych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem