Druk 3D to technologia umożliwiająca tworzenie trójwymiarowych obiektów poprzez dodawanie materiału warstwa po warstwie według określonego wzorca. W naszej szkole, wprowadzenie druku 3D stanowi kolejny krok w nowoczesnej edukacji. To narzędzie pozwala uczniom na praktyczne zrozumienie procesu produkcyjnego, co wspiera ich w nabywaniu umiejętności analitycznych i kreatywnego myślenia. Wspomaganie edukacji przez Druk 3D Druk 3D, będąc częścią szkolnej edukacji, otwiera drzwi do nowych obszarów nauki. Umożliwia uczniom wnikliwe zrozumienie technologii, stymulując ich do eksperymentowania i rozwiązywania problemów. Przez praktyczne zaangażowanie w proces tworzenia, uczniowie mają okazję do rozwijania umiejętności projektowania, rozumienia trójwymiarowej geometrii i pracy z technologią. Druk 3D i edukacja W naszej szkole Pan Nowak wykorzystuje potencjał potencjał druku 3D w edukacji, wprowadza innowacyjne podejście do prezentacji technologii. Jednym z przykładów w/w innowacji jest drukowanie małych statków "Benchy" przy użyciu drukarki 3D w szkole. To fascynujące doświadczeniem zarówno dla uczniów, jak i nauczyciela. Proces ten nie tylko pokazał, że drukarka zawsze reprodukuje ten sam projekt bez zmian, lecz także stanowił praktyczną demonstrację procesu produkcji. Poprzez analizę tego samego projektu w różnych kolorach i proporcjach, uczniowie mogli zobaczyć, że maszyna drukująca wytwarza identyczne modele zgodnie z zaprogramowanymi parametrami. Ważne jest podkreślenie zaangażowania nauczyciela, który z własnych środków zakupił filament do drukarki. To zaufanie w potencjał edukacyjny druku 3D oraz osobiste zaangażowanie były kluczowe dla sukcesu tego projektu. Wnioski i perspektywy Inicjatywa pokazała, że druk 3D w szkole podstawowej może być używany nie tylko do demonstracji technologii, ale również jako praktyczne narzędzie edukacyjne. Jest to inspirujący krok w kierunku wykorzystania nowoczesnych technologii do wzbogacenia procesu nauczania i uczenia się. Dariusz Nowak

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem