15 maja 2023 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjno-ekologicznego „Lekcje ciepła”, który został przeprowadzony przez Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „RADPEC”. Celem projektu było ukształtowanie postaw proekologicznych u dzieci, przekazanie im wiedzy o tym jak oszczędzać ciepło, a tym samym jak dbać o środowisko naturalne. „Lekcje ciepła” odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia – Radosława Witkowskiego. Realizacja projektu odbyła się w 32 szkołach podstawowych na terenie Radomia, a projektem zostało objętych blisko 1700 uczniów. W uroczystości uczestniczył prezydent Radomia Radosław Witkowski, zastępca prezydenta Katarzyna Kalinowska, prezes zarządu „RADPEC” S.A. Tomasz Nita. Z tej okazji nasi uczniowie z klasy IV a pod kierunkiem pani Anety Garczyńskiej we współpracy z panią Katarzyną Kraszewską przygotowały specjalną inscenizację pt. „Lekcja ciepła”.

Cały występ uatrakcyjniły piosenki o tematyce przyrodniczej i ekologicznej w wykonaniu Julii Budzisz z klasy VII a wraz z chórem szkolnym pod kierunkiem pana Mateusza Piotrowskiego oraz naszych najmłodszych uczniów pod opieką pani Wiktorii Mastalerz. Mamy nadzieję, że przeprowadzone lekcje i przekazana w nich wiedza zaowocuje większą świadomością ekologiczną naszych uczniów i nie tylko.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem