Konkurs „Higieja” to wieloetapowy konkurs, który skupia się na bardzo szczegółowych zagadnieniach z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, szeroko pojętej ochrony zdrowia, profilaktyki chorób, higieny oraz ekologii. Sukces Kuby jest wynikiem jego niezwykłej pasji, tytanicznej pracy i wielkiej determinacji. Droga do finału wojewódzkiego to miesiące intensywnych przygotowań , które wymagały od Kuby ogromnego zaangażowania. Finalista poświęcił mnóstwo swojego wolnego czasu na wnikliwą analizę fachowej literatury biologicznej, rozwiązywanie skomplikowanych arkuszy konkursowych . Wykazał się przy tym nie tylko doskonałą pamięcią, ale przede wszystkim umiejętnością logicznego myślenia, łączenia faktów medycznych i prawdziwą badawczą dociekliwością. Taka dojrzałość, dyscyplina i chęć ciągłego samodoskonalenia u ucznia siódmej klasy zasługują na najwyższy podziw.

Kubie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunem ucznia była p. Aneta Garczyńska

Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły wspaniałych osiągnięć w Konkursie „Zbrodnia Katyńska. Pamięć i prawda.” organizowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Z dumą informujemy, że: Lena Grzywacz, uczennica klasy 8c, uzyskała tytuł laureatki konkursu, Lena Siankowska, uczennica klasy 8c, została finalistką konkursu, Igor Zawadzki, uczeń klasy 7d, został finalistą konkursu. To wyjątkowe wyróżnienia będące efektem wiedzy, zaangażowania, systematycznej pracy oraz zainteresowania historią naszego kraju. Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć naszych uczniów, którzy godnie reprezentowali szkołę i odnieśli sukces w tak prestiżowym konkursie. Życzymy kolejnych sukcesów, nieustającej pasji do odkrywania historii oraz realizacji wszystkich edukacyjnych i osobistych celów. Gratulujemy!

Z ogromną radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Aleksandra Misztal została finalistką Konkursu Polonistycznego MKO. To bardzo duże osiągnięcie, wymagające ogromnej wiedzy, systematyczności oraz zaangażowania. Przygotowując się do konkursu, Ola bardzo sumiennie pracowała. Poznawała teksty literackie, pogłębiała ich interpretację, analizowała dzieła plastyczne i filmy wskazane przez organizatora konkursu. Utrwalała również wiadomości z nauki o języku – semantykę, frazeologię, leksykę, ortografię i interpunkcję – oraz doskonaliła umiejętność tworzenia własnych tekstów. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia Aleksandry i gratulujemy jej wytrwałości, talentu oraz pracowitości. Życzymy jej dalszych sukcesów i rozwijania pasji polonistycznych. Opiekunem merytorycznym Oli była pani Małgorzata Morgaś

Pasowanie na czytelnika to jedna z najważniejszych uroczystości bibliotecznych w naszej szkole.

Tegoroczną częścią artystyczną Pasowania był występ klasy 3c, która zaprezentowała przedstawienie pt. ,,Bajki w rytmie disco”. Całości tej pięknej części dopełniło pasowanie na czytelnika przedstawicieli klas pierwszych, którego osobiście dokonała p. dyrektor Agnieszka Gasek. Warto dodać, że już od wielu lat starsi uczniowie własnoręcznie przygotowują zakładki do książek dla naszych pierwszaków, pod czujnym okiem p. Moniki Kośli.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji naszej szkoły – p. Agnieszce Gasek oraz p. Iwonie Wilk za zaszczycenie nas swoją obecnością, wychowawczyni klasy 3c -p. Karolinie Spólnej oraz p. Katarzynie Kacprowicz za piękne przygotowanie dzieci do występów. Serdeczne podziękowania dla p. Magdaleny Pastuszki za wykonanie zdjęć oraz filmu z uroczystości, natomiast p. Marcinowi Wilkowi za pomoc techniczną i oprawę muzyczną. Dzieciom, które przystąpiły do pasowania gratulujemy i już dziś zapraszamy do biblioteki szkolnej! Dziękujemy, że byliście z nami w tym szczególnym dniu!

Aneta Adamus i Inga Heńk- Curyło

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem