Konkurs „Higieja” to wieloetapowy konkurs, który skupia się na bardzo szczegółowych zagadnieniach z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, szeroko pojętej ochrony zdrowia, profilaktyki chorób, higieny oraz ekologii. Sukces Kuby jest wynikiem jego niezwykłej pasji, tytanicznej pracy i wielkiej determinacji. Droga do finału wojewódzkiego to miesiące intensywnych przygotowań , które wymagały od Kuby ogromnego zaangażowania. Finalista poświęcił mnóstwo swojego wolnego czasu na wnikliwą analizę fachowej literatury biologicznej, rozwiązywanie skomplikowanych arkuszy konkursowych . Wykazał się przy tym nie tylko doskonałą pamięcią, ale przede wszystkim umiejętnością logicznego myślenia, łączenia faktów medycznych i prawdziwą badawczą dociekliwością. Taka dojrzałość, dyscyplina i chęć ciągłego samodoskonalenia u ucznia siódmej klasy zasługują na najwyższy podziw.
Kubie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekunem ucznia była p. Aneta Garczyńska

















