Hej! Czy wiesz, że jak co roku 22 kwietnia obchodzimy wyjątkowe święto – Dzień Ziemi? W tym roku świętujemy pod super hasłem: „NASZA MOC. NASZA PLANETA”.

Co to dokładnie oznacza?

Każdy z nas – Ty, Twoi przyjaciele, rodzina i nasza szkoła – ma w sobie prawdziwą moc, by dbać o przyrodę! Organizatorzy tego święta chcą nam przypomnieć, że to właśnie od zwykłych ludzi zależy to, czy będziemy mieli czyste powietrze, zdrową wodę i piękne lasy.

Każdy gest ma znaczenie!

Nie trzeba być superbohaterem z komiksów, żeby ratować świat. Zamiast tego możemy robić małe, codzienne rzeczy:

· segregować śmieci i nie marnować jedzenia,

· oszczędzać prąd i wodę,

· wspólnie z rodziną sadzić drzewa lub sprzątać okoliczne parki i osiedla.

Nawet jeśli wydaje Ci się, że to niewiele, wyobraź sobie, co się stanie, gdy miliony dzieci na całym świecie zrobią to samo. Te drobne rzeczy zamieniają się w ogromną pomoc dla naszej planety!

Dzień Ziemi w PSP 34

Nasza szkoła oczywiście też działa na rzecz Ziemi! Uczniowie z klas V–VIII, aby uczcić to święto, przygotowali ponad 90 przepięknych plakatów, które pokazują naszą moc i przypominają, jak dbać o planetę.

Gdzie je zobaczyć?

Kolorową wystawę prac starszych kolegów i koleżanek możecie podziwiać na naszym szkolnym holu. Koniecznie tam zajrzyjcie!

Pamiętajcie: razem mamy moc, by chronić Ziemię każdego dnia, nie tylko od święta!

15 kwietnia 2026 r. w naszej bibliotece odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas III. Podczas konkursu uczestnicy prezentowali swoje umiejętności czytania z przygotowaniem i bez przygotowania. Jury konkursu oceniało dobór tekstu, płynność, interpretację oraz dykcję. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. 

Ostatecznie jury wyłoniło następujących laureatów konkursu:
I miejsce: Miłosz Sar – PSP nr 4
I miejsce: Hanna Kleczaj – PSP nr 10
II miejsce: Zofia Derlecka – PSP nr 3
II miejsce: Laura Owczarek - PSP nr 34
III miejsce: Miłosz Karandziej – PSP nr 14
III miejsce Leon Długołęcki –Niepubliczna Szkoła Podstawowa

Wyróżnienia:
Hanna Jachimkowska – PSP nr 34
Maria Nosowska – PSP nr 3
Nadia Pająk – PSP nr 4

Gratulujemy!
Aneta Adamus, Inga Heńk-Curyło, Małgorzata Falkiewicz-Wójcik, Justyna Zmysłowska 

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania jest od wielu lat jednym z najważniejszych wydarzeń w naszej szkolnej bibliotece. W tym roku przyciągnął wielu młodych miłośników książek, którzy zaprezentowali się znakomicie.

Przedstawiamy wyniki tegoż konkursu:

Klasy I:
I miejsce - Nina Ablewska kl. 1d
II miejsce - Maria Orzeł - kl.1d
III miejsce - Ada Marszałek - kl. 1c
wyróżnienia: Maria Kwiatkowska, kl. 1a, Cyntia Cymerman, kl. 1b

Klasy II:
I miejsce - Malina Miszczak, kl. 2a
II miejsce - Laura Kowalik, kl. 2a
III miejsce - Maria Kaczmarek, kl. 2c
wyróżnienia: Oliwier Rędzia, kl. 2b, Aleksander Wurman, kl. 2c

Klasy III:
I miejsce: Laura Owczarek, kl. 3c
II miejsce - Hanna Jachimkowska, kl. 3b
III miejsce - Tomasz Petelski, kl. 3c
wyróżnienie: Jan Wilczyński, kl. 3b

W Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania dla klas trzecich będą nas reprezentowały: Laura Owczarek, kl. 3c oraz Hanna Jachimkowska z klasy 3b.
Wszyscy byliście wspaniali!
Nauczyciele bibliotekarze: Aneta Adamus, Inga Heńk-Curyło

 

Miło nam poinformować, że w XXXIX  edycji Ogólnopolskiego Konkursu pod hasłem MÓJ LAS na szczeblu regionalnym zostali nagrodzeni  uczniowie naszej szkoły.

W kategorii klas 1-3:

III miejsce – Julia Radkowska  z kl.1c

III miejsce – Lena Skrzek z kl. 1c.

Opiekunem dziewczynek była p. Dorota Michalska

 

W kategorii klas 7-8:

II miejsce – Jan Grabowski z kl. 8d

III miejsce – Igor Zawadzki z kl. 7d

Wyróżnienie – Oliwia Kwiecień z kl. 8d

Opiekunem uczniów była p. Aneta Garczyńska

 

Konkurs organizowany był przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody (LOP) oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa (SITLiD).

Serdecznie gratulujemy naszym miłośnikom przyrody!!!

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem